Sürdürülebilir Yaşam Film Günleri Kapadokya

Movies that Matter ve UNDP Türkiye desteği ile Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali seçkisinden 12 belgeselin yer alacağı Sürdürülebilir Yaşam Film Günleri (SYFG), Kapadokya Üniversitesi Çevreci Beşerî Bilimler Merkezi organizasyonu ile 4-7 Şubat 2021 tarihlerinde çevrim içi gerçekleşecek.

Ekolojik ve sosyal sorunların birbiriyle ilişkisini ve sürdürülebilirlik perspektifi ile ilişkilendirilerek daha kapsamlı ve geniş bakış açısıyla ele alınan insan haklarını konu alan SYFG’de film gösterimlerinin yanı sıra davetli konuşmacılarla çevrim içi panel ve tartışmalar yer alıyor. Programda, İTÜ Avrasya Yer Bilimleri Enstitüsü’nden Prof. Dr. Nüzhet Dalfes, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Doç. Dr. Arda Borlu, Dört Mevsim Ekolojik Yaşam Derneği’nden Dr. Ceyhan Temürcü, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden Dr. Önder Çetin, Kapadokya Organik Tarım Üreticileri Birliği Derneği’nden Dr. Yeşim Bekyürek, Kadın Çiftçiler Ekolojik Eğitim ve Üretim Merkezi’nden Şükran Başdoğan ve Sürdürülebilir Moda Platformu üyeleri izleyicilerle çevrimiçi söyleşiler gerçekleştirecek. Söyleşiler, Kapadokya Üniversitesi Youtube kanalında canlı yayınla gerçekleşecek.

SYFG seçkisi; temel sağlık hizmetlerinden çocuk işçiliği ve çocuk köleliğine, gıda ve tekstil sektörlerinde sorumlu tedarik zincirinden çatışma ve savaşa, iklim değişikliğinden enerji sorunlarına, suya erişim hakkından zehirsiz gıdaya erişime birçok temel meseleyi bütüncül bir bakış açısıyla ele alan ve yaratıcı çözümlerle ilham veren belgesellerden oluşmaktadır. Ekolojik ve sosyal sistemlerin birbiriyle ilişkisini gözler önüne seren filmler aynı zamanda çözüm odaklı insanların fark yaratan sosyal girişimlerini aktarmaktadır.

SYFG'ye katılmak için önce "Takipçi" kaydı yapılması ve ardından seanslara kayıt olunması gerekmektedir. Seans kaydı için gereken KOD: SYFG2021_KAPADOKYA

Detaylı bilgi için Kapadokya Üniversitesi Çevreci Beşerî Bilimler Merkezi'ne [email protected] eposta adresinden yazabilirsiniz. Tüm gösterimler ücretsizdir.

Film seanslarına kayıt yaptığınızda seans günü ve saati geldiğinde web sitesinden filmlere ulaşabileceksiniz. Kayıt için:

  • Surdurulebiliryasam.net'e "TAKİPÇİ OL" formundan kayıt yapın
  • E-posta adresinize gelen AKTİVASYON bağlantısını tıklayın
  • Şifrenizle websitesine giriş yapın
  • Etkinlik sayfasındaki KOD kutusuna SYFG2021_KAPADOKYA yazıp izlemek istediğiniz filmleri ve gösterileceği seansları seçip KAYDOL'u tıklayın
  • Etkinlik günü şifrenizle giriş yapıp etkinlik sayfasında seçtiğiniz seansların başlangıç saatinde görünecek olan kırmızı renkli İZLE'yi tıklayın
  • Seansların ardında yer alan "Yan Etkinlikler"de açılan pencerede bulunan bağlantılar üzerinden katılabilirsiniz.
  • Filmleri izledikten sonra SYFG'nin etkisini ölçmemize yardımcı olmak için SOSYAL ETKİ ANKETİni doldurmak ister misiniz?

Seanslar

Kayıt olabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Etkinlik Kodu: SYFG2021_KAPADOKYA
Program Kalan Kota Seç
04/02/2021 19:00

EcoPeace Orta Doğu / EcoPeace Middle East (5’)

Zehirsiz Sofralar / No Pesticides On My Plate (42’)


0

Söyleşi: “Organik Üretim ve Onarıcı Topluluklar”

05/02/2021 18:00

Angaza (5’) 

Çikolata Davası / The Chocolate Case (90’)

45

Söyleşi: “Yerel ve adil üretim çözümleri: Güdül üretici pazarı örneği”

06/02/2021 14:00

Müşterekler Algısı/A Commons Sense (8’)

Gerçek Bedel / The True Cost (92’)

21

Söyleşi: “Sürdürülebilir Moda Hareketi”

06/02/2021 17:00

Güç Bizde / Our Power (9’) 

Seçme Vakti / Time to Choose (100’)

24

Söyleşi: “İklim Değişikliği”

07/02/2021 14:00

Ortak Bir Hak / A Common Right Uganda (8’)  

Yörüngeyi Değiştirenler / Bending the Arc (102’)

53

Söyleşi: “Sağlık hakkı ve küresel salgınlar”

07/02/2021 17:15

Bataklık Hayalleri / Marshland Dreams (7’)

Kongo Mahkemesi / The Congo Tribunal (100’)

58

Söyleşi: “Savaş ve Ekoloji”

Kendi etkinliğinizi ekleyin.

Bu etkinliğin içinde çevrimiçi olarak kendi yan etkinliğiniz ile yer alın